Doğum Haritası Nasıl Yorumlanır?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve diğer asuman cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir asuman marifet dalıdır. Bu marifet dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın yaşamlarına taraf veren bir boşlukç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkırmızıışmalarında, çeşitli asuman cisimlerinin insanoğluın kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar genellikle Burç Yorumları adı şeşnda gestaltlır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum yerleri kabil kişisel bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında yakınlarında adımları atmaları bağırsakin tavsiyelerde bulunur ve usul gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini simgeleme fail ayin burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak önem kırmızıır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Doğum hariktalrında farklı alanları simgeleme fail evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl süresince hangi burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan çecik şeklinde bir asuman haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne derece insanoğluın hayatlarına taraf veren bir disiplindir. Zaman da insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine balaban nazarıitibar göstermektedirler. Bununla müşterek astrolojinin uygulanması ve kullanımı dair makul görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri adına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, genellikle doğum haritası yorumlamak, kişilik analizi akdetmek, aşk ve ilişik astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, dirlik astrolojisi kabil konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin canındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne derece sükselı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Doğum haritası yorumlamak, astrologların en taban görevlerinden biridir. Kişinin doğum evveliyatına, saatine ve adına gereğince hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları yorum ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin kesinkes bir ileri tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabil sükselı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı bulunduğunun altını özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji karşı daha zait bilim sahibi bulunmak istiyorsanız, biriyi terimle karşılaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin bağırsakin Astroloji Terminolojisi’ni esrarkeşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi bağırsakin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan star grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum evveliyatına gereğince belirlenir ve biriyi kişiye gereğince kişilik ve gelecekteki olaylar karşı bilim verebilir.

  2. Kükremek ıtır: Ekseriya 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlamış olur bağırsakin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Doğum haritasında Ay’ın başüstüneğu burçdolaşma. Ay burcu, bir kişinin romanesk yönden nite hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı kabil yaşfakat şekline nişanlık değer.

Burç yorumlaması karşı çok zait bilim sahibi bulunmak bağırsakin, astroloji terminolojisine aşina bulunmak önemlidir.

ıstılah Mazmunı
Doğum haritası Bir kişinin doğum çabucak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Doğum çabucak yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini dışa vurum ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi karşı bilim verir.
Natal harita Doğum anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin canındaki olaylar ve kişilik özellikleri ile alakadar ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde deprem ederken bir gayrı gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin canındaki etkilere nişanlık edebilir.
Retrolar Bir gezegenin tarafünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğişçilikimlere nişanlık edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak biraz çaba gerektirse bile, yakınlarında bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, ileri tahmini ve daha sağlam çok konu karşı bilim tevdi dair berenarı bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan