Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye kocaış, dünya üzerinde makul alanlarda ülkemizi temsil etmesiyle öne çısoy bir Fen âdemı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak safi başına öne çısoy en oylumlu miktarda ilaç bâtınerik patentinin kazanç sahibidir. Bu zamana derece yapmış oldukları buluşlar ve ilaç sektöründe çoğu oylumlu adımlarıyla öne çısoy Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çaldatmaışmak istediği yerı genişletmek isteyen Alkoçlar, orantığı Metehan Yeşil ile bile kurmuş oldukları Ar-Ge isimli yetişekın genel başbuğıdır. Ar-Ge, Teknoloji Ihya Bölgeleri Kanunu’na gereğince insanoğlunun bili kepezarcığının beraberinde farklı etkenleri birleştirerek tezyit çaldatmaışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistematik bir suni zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Salt Ar-Ge projesiyle yetinmek istemeyen esasarı mealında ülkesini daim temsil fail Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı buluş belgesi esasvuruları ile de meşhurdur. 143 pare esasvurulmuş ve 280’den çokça beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin beraberinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca ivedi vüruten olaylarda hızlı sonuç aldatmaınmasını sağlayıcı testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Karavaşübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Fen Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu fen insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle bile yine bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Sahaında çıktı başlıca bir bilirkişi olmasıyla bile kimsenin nüans edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda oylumlu bir öneme iye olan Alkoçlar, Cihan çapında mevzi edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk kat sürülen flavonol glikozit esaslı edinmek üzere antiviral bileşenin mucididir. Bunun tasdikını ise T.C Besin, Ekincilik ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu bileşke tam olarak 21 tane de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise cumhur beyninde en çok buluş belgesi esasvurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Fen âdemı Ödülü’’ namına mevdutir.
Yaptığı çaldatmaışmalarla adamlık tarihine faydasını hiç natamam etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı örgüsı sebebiyle balkı kârlere her sene imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü gerilar elde etse bile asla çaldatmaışmalarından vazgeçmemiş daim olarak kendisini Fen dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle dokunmabana terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez bile edinmek üzere otama yuğrunda vüruttirdiği bileşkeleri keşfederek adamlık tarihine oylumlu bir lütufı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde katı bilinmese de bazı kıymetli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek bayılmak icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen daha hâllü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının değeri ise takribî olarak 3 Milyon Dolardır. Salt aşina şeylerin üzerinde çaldatmaışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çaldatmaışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çaldatmaışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde mevcut birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu aha de muvaffakiyetlı olmuştur. Tek kötü (kenar tesir) özelliği yoksuz bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de daha sonra ise 25’e andıran ülkede izinı münfailtır. Tekmil çaldatmaışmalarına tam odak çaldatmaışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar salt Ar-Ge projesiyle ülkemizde daha çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de birsonsuz şirketin müşareket ve müessis kadrosunda mevzi almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin Partner Sahibi ve Teknolojiden sorumlu başbuğıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve mevduat ara bulucuyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu başbuğıdır.
şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Reis Muavinsıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma isimli bir Eczanenin El Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve vüruttirdiği onlarca bileşkenin beraberinde insanoğluna yarayacak kârler üretmeyi boşlama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna yönelik vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle günce hayatta kenarıkların geçmesi bâtınin makul bir dakikaı beklesek bile kimiları kalıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de bâtınerisinden zorlamasız bir halde otama edebilmek bâtınin bu kullanılıyor. Ayrıca cinsel kârlev bozukluğunu da otama kılmak bâtınin kullanılmaktadır. Salt bununla kalmamış acıe karşı mukavim ve hâllü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere iye olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli buluş belgesi esasvurularının 2000 adetine andıranın kazanç sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı kârleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çaldatmaışsalar da Alkoçlar her dakika kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı mevzularda hala yasal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını cihetiyle uzun süreli kapanmalara ve sosyal yaşamdan uzak zaruri sülale istirahatlarine maruz kalan dünya toplumlarında birsonsuz alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir gayret kazanmış durumda.

Mevzuyla müntesip görüşünü bildirme fail Spektral Holding El Yerleşmiş Eşbaşbuğı Erdal Can Alkoçlar bu dönem ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı ıztırari olarak artması özellikle kişisel bilişim ve teknolojik alet inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce lüzumlu ilaç, lüzumlu mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, çıktı müntesip sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz adına örgülabilecek en sadık katkı, inovasyonu genel anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine esenlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç sektörünün önde gelen adı olarak öne çıkmaktadır. Fen âdemı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine oylumlu miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna nazir çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz adına da oylumlu vürutmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Yatırım Ar-Ge Şirketinin müessis orantığıdır ve aynı zamanda başbuğıdır. Ülkemizde mevzi yer gayrı fen adamlarından daha çok öne çıkmasının sebebi ise çok oylumlu bir miktarda farmasötik bilehandan patentinin kazanç sahibi olması ve esasvurusunu ilk yapan şahsiyet olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı girişimler ve bulduğu molekülleri genel olarak insanlığın anayasa yalnızçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana yerında çaldatmaışmalarını daim çokleterek daim faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birsonsuz posta Türkiye Yılın Fen âdemı ödülüne layık görülmüştür. Salt ülkemizde değil yurt dışında kısaca global anlamda da birsonsuz ödülleri alarak bulduğu farklı devaların huzurlığını almıştır. Ortağı olan Metehan Yeşil ile bile balkı kârlere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çaldatmaışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz bâtınin yararlı olmasını düşündüğü devalarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı kâre yarayacak devaları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabil bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabil kavramlar birsonsuz farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken nazir faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye esasladı.

Ülkemizde çalışkanlık gösteren ve bu alanda çaldatmaışmaları mevcut Spektral Yatırım Bankası Eş Reisı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir eklenmiş şayan yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik yerındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok andıran zamanda ülkenin doğusunda mevzi yer bir zer sahası ile bile esaslatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki yükselmek değkârikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir mevduat aracı olarak kalmasını esenlamanın yolunun sabit şayan veya miktara iye “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Yatırım Bankası Reis Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Grup’a basıcı uyuşturucu ruhsatları ile esenlanabileceğine nazarıitibar çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Grup uyuşturucu ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak yasal zir örgüsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı esenlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile müntesip de bili veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni üleş modülü(staking) projemize sürekliî teminat olarak kârtiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit pres izinını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 adetlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon avro mesabesinde bir yöntem teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Ifade No.akarsu ve 18.06.2020 eser tarihi ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası edinmek üzere iki endüstriyel hammadde uyuşturucu sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten yapılan makaslamaklı açıklamada mezheplerine mevzi verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Esen Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye oylumlu eklenmiş şayan mizan potansiyeline iye bulunduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve çav yalıtımı vacip olan alanlarda kullanılacak olan gereç bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Kurumını gerçekleştirdiğimiz pomza uyuşturucu sahasının ise tabii gereç örgüsındaki tırı vırıluklar sebebiyle faziletli derecede ısı ve çav yalıtımı özelliklerine iye. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan faziletli oranlarda izolasyon esenlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt yer planları bulunduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili uyuşturucu sahalarının orantı vadede CRIRSCO kriterlerine onat rezerv saptama raporları düzenlenerek bölüt yerı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada mevzi yer detaylara gereğince üste, TBY Holding sabık kamer İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar nezdinde Alman Esenlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar