Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza daima giriş yapan ve takip fail biriyseniz, örneğin 2 çağ önce baktığınızda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çallıkındığını tespit etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çallıkındı demeden önce son bir denetleme de arkadaş, kardeş ya da hesabı takip fail yakınlarımızdan denetleme sağlamlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere takip etmiş olduğu kişgelecek gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas alelumum kullanıcı adınızı değteamültirmektedir, saldırganların sizin hesabınız kucakin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çallıkışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çallıkındı ise bunun mirlıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize mevrut ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz uydurma e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurma maillerdir. Tetik bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde alan saha linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çallıkınabilir.
Uymaçi arttırmak kucakin kullanılan web siteleri ya da taşınabilir uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar alelumum Instagram ilişkisı istediği kucakin şifrenizi allıkırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir eş şifrenizi çahzetmek kucakin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çallıkınan bir müşterimize agresif “DM” ile ulaşıp, takipçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun kucakin de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişyavuz farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “takipçini arttıralım” üzere sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çallıkınan Instagram Hesabı Nasıl Sonuç Alınır?
Instagram hesabı çallıkınan ya da hacklenen eşhas kucakin ne efsus ki çok ziyade prosedür bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok ziyade bindi sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çallıkındı” diyerek gerçekte özge kişilerin hesabını çalmaya çallıkışan kişilerin olması.

1.Usul: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama ilişkisı almaya çallıkışın. şayet şifre sıfırlama ilişkisı gelirse derhal şifreyi değteamültirin ve takkadak peşi sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar görgü ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Usul: Instagram hesabınız çallıkındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram durum şifreniz değteamültiğinde yahut kullanıcı adınız değteamültiğinde elektronik posta hesabınıza değişiklik bildirimi allıkırsınız. Instagram hesabını çsaha saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı esasen değteamültirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine tehlikesiz olduğunuz maillerde “kullanıcı adı değteamültirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değteamültiren sen değilsen, hesabını güvene allık” ya da gâh “değteamülikliği sonuç allık” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız lakin alelumum saldırganlar elektronik posta adresini değteamültirdiği kucakin sizde bu görüntülük çıkmaz ve direk olarak “güvenlik kodu allık” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?